Verslag weekendkamp Biesbosch 24 t/m 26 april 2026

We troffen het dit weekend met het weer: droog en zonnig, uitstekend weer om te wandelen en te fietsen en natuurlijk om vogels te zien. We bezochten zowel de Hollandse, de Brabantse als de Dordtse Biesbosch.

Op de laatste dag hebben we de Noorderdiepzone bezocht, een waterrijk gebied, dat deel uitmaakt van de Dordtse Biesbosch en zich goed leent voor een rondwandeling.

De vogels stonden centraal dit weekend, maar we hebben ook verschillende libellen gezien, zoals de platbuik, en vlinders, waaronder de koninginnenpage.

De holpijp werd ook nog uitgebreid bestudeerd.

We genoten van de zeearend, die een paar keer kwam overvliegen. We zagen ook kluten,  steltkluten en de kleine zilverreiger en nachtegalen zongen her en der in de bosjes. Opvallend was nog de grote groep kemphanen en groenpootruiters, die we gezien hebben. In totaal konden we 86 vogelsoorten noteren. De periode eind april bleek een uitstekende periode om dit gebied te bezoeken.

Foto: Anke Burgers (Rietzanger)