
We hebben gelogeerd in het natuurvriendenhuis ABK-huis van het Nivon in Hall (vlakbij Eerbeek). Alle gebieden zijn met de fiets bezocht.
Het weekend stond in het teken van paddenstoelen. Daarvan hebben we er veel gezien.
We hebben 3 gebieden bezocht, waarvan 2 gebieden die we 2 jaar geleden ook bezocht hadden. Omdat het een rijk gebied is aan paddenstoelen zijn wij er weer naar toe gegaan.
Het eerste gebied was het Leusveld. We zijn niet verder gekomen dan een paar 100 meter. Het was een ontspannen middag en een mooie start van het weekend. We hebben zo’n 46 soorten gevonden.
De volgende dag zijn we naar Voorstonden gegaan. Ook bekend van de paddenstoelen. We hebben veel gezien maar in mijn beleving waren er minder soorten te zien dan 2 jaar geleden. We hebben zo’n 26 soorten genoteerd. Opvallend vond ik de grijsgroene melkzwam die in grote getale aanwezig was.
De derde dag (ochtend) zijn we naar de Lichtenbelt gefietst. Nu hadden we Linda Smit als gids bij ons. Een echte kenner van de paddenstoelen. Zij heeft ons meegenomen naar een gebied waar veel bijzondere paddenstoelen te zien waren. Onder andere een aantal koraalzwammen en gordijnzwammen. Obsidentify geeft als gebied de naam Het Zaaibroek aan.
Wat goed merkbaar is de vergrijzing van onze groep. De afstanden die we kunnen lopen worden steeds minder. Fietsen in een niet te hoog tempo gaat goed.
Foto: Ellie Fluitsma (Schubbige bondelzwam)